Ruiny starego zamku Książ

Zamek Książ znają chyba niemal wszyscy. A wiecie, że niedaleko , po drugiej stronie rzeczki są ruiny starego zamku Książ ?

No właśnie ja nie wiedziałem 🙂 trafiłem tam przypadkowo podczas planowania trasy biegowej. Miałem w pamięci z dzieciństwa szlak zrobiony w części z metalu i desek przybity do pionowej skały. W dole słuchać było rzekę spowitą w gęstwinie lasu – tyle moja pamięć. Ale za każdym razem gdy byłem przy zamku Książ nie udało mi się trafić na ten szlak i po chwili jechałem dalej w góry. Tym razem postanowiliśmy by rejon wokół zamku był punktem głównym wycieczki – i to był strzał w dziesiątkę !

Podczas planowania na mapie zauważyłem te ruiny wiec ni mogłem się doczekać weekendu. Trasa ma 10 km wiec można to nawet przejść spacerkiem i w zasadzie my prawie szliśmy bo i warunki były dość trudne na nasze asfaltowe buty – samo błoto. Ale to nawet dobrze więcej się zobaczyło. Szlak jest bardzo uroczy, szczególnie fragmenty nad rzeką. Pełne mostków , tuneli, zakrętów. Bajka.

Na koniec wychodzi się za zamkiem Książ na punkt widokowy, potem sam zamek i zaraz za zamknie skręca się w prawo na ten szlak, który pamietam z dzieciństwa 🙂 Dziś już odnowiony, deski zdrowe, barierki. Nie to co kiedyś , desek było co na lekarstwo 🙂

Auto warto zaparkować zaraz przy tym rondzie, jest miejsce na kilka aut. Rano nie ma nikogo a to początek i koniec szlaku

https://goo.gl/maps/qfsDWDDKZebAnJqs6

Warto przejść się tą trasą jak będziecie w zamku Książ, spacerem to może ze 2 godzinki

Trasa pętli wokół zamków Książ

kontakt

powiązane artykuły