Compex – Twój własny masażysta

0
337

Z uwagi na kontuzję i nie możność trenowania skorzystałem z urządzenia Compex jako zamiennik treningu. Korzystałem z tego sprzętu miesiąc. Główne funkcje z których korzystałem to streching, regeneracja oraz treningu: fartlek i wytrzymałość a także mięśnie brzucha jako dodatek do ćwiczeń na stabilizację.

O ile trudno odnieść się do funkcji treningowych bo nie wiem czy one faktycznie cokolwiek dają – sprawdzę to niebawem na zawodach. To opcja strechingu jest możliwa do oceny i ocena jest pozytywna.

Miałem problemy z Achillesem, po wielu wielu wizytach u różnych ortopedów, fizjoterapeutów w końcu trafiłem na jednego, który chciał pomóc i znalazł przyczynę. Okazało się, że należy rozciągać pasmo biodrowo piszczelowe i rozcięgno podeszwowe. Faktycznie miałem mocno zbite pasmo biodrowe – twarde jak kamień :/ Kilka sesji z compexem zdecydowanie poprawiło strukturę tego pasma ! Ta sama sytuacja na plus pojawiła się przy rozciąganiu rozcięgna podeszwowego – tu zmiany były widoczne niemal natychmiast.

Czy kupiłbym to urządzenie ? W cenie rynkowej na pewno nie, zarabiam za mało by mnie ta cena nie zrujnowała ale jak jest ktoś komu cena nie przeszkadza to kupować. Jako uzupełnienie treningu czy to biegowego czy też stabilizacji, rozciągania. Nie zastąpi to potu przelanego na prawdziwych treningach ale po zawodach szybko postawi na nogi a podczas kontuzji pomoże szybko z niej wyjść.

Funkcje urządzenia pokazałem na filmiku jest tego sporo do tego jest oczywiście instrukcja w których miejscach należy przyklejać elektrody. Można samodzielnie ustawiać moc ćwiczeń. Same ćwiczenia trwają od ok 15 min do godziny.